Studentská soutěž Spotřeba pro život 2023 zná své vítěze

Letošního ročníku soutěže Spotřeba pro život se zúčastnilo téměř 40 studentských týmů. Studenti se v letošních vzorových vydáních spotřebitelského časopisu věnovali influencerům – kdo vlastně jsou, čím se živí a jak mohou ovlivňovat chování zejména mladých lidí. Porota složená ze tří porotců to neměla jednoduché. Vysoký počet časopisů, nebývale vysoká úroveň grafiky a velmi dobrá znalost tématu udělaly z hodnocení opravdový „oříšek“. Jako každý rok se posuzovala grafická stránka, nápad, odbornost i celkový dojem studentských vzorových časopisů.

Nejvíce bodů získali studenti z Gymnázia Jana Keplera v Praze s časopisem Influends (Martin Kubec, Matyáš Bartoš, Lukáš Vido). Na druhé příčce se umístil tým Gymnázia Hello z Ostravy Poruby (časopis Časopeace, Viktorie Patácsová, Jan Adam, Long Lý Bao)) a třetí místo patří studentům Gymnázia Chotěboř (časopis Ve fázi vývoje, Jakub Muster, Kateřina Šimonová, Adéla Červená). 

Všechny tři nejúspěšnější kolektivy společně svými pedagogy získávají hlavní cenu, a to zájezd do sídla Evropského parlamentu v Bruselu, který se uskuteční letos v září. Prvních pět nejlepších týmů obdrží věcné ceny.

Na čtvrtém místě se umístili studenti VOŠ a SPŠ Šumperk (časopis FAIM, Karolína Ščučková, Tereza Cikrytová, Ondřej Frantík) a hned za nimi tým studentů z Gymnázia Třeboň (časopis Influencer, Adina Přibylová, Tereza Nedorostová, Jan Janíček).

Každá škola, jejíž studenti se do soutěže zapojili, obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

Vítězům gratulujeme a všem studentům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme za účast a ukázku kreativity i odbornosti. Zejména úroveň grafického zpracování byla v letošním roce nebývale vysoká a i obsahově se studenti s nelehkým tématem vypořádali nečekaně skvěle. Většina týmů zařadila zajímavé rozhovory i průzkumy mezi svými vrstevníky a ukázala, že jsou si pozitivních i negativních stránek spojených s influencery je dobře vědoma.

Prohlédnout si vítězné časopisy můžete zde.