Spotřeba pro životstudentská soutěž

Archiv článků

Zúčastněte se studentské soutěže Spotřeba pro život 2024

Letošní rok zahajujeme již 16. ročníkem soutěže pro studenty Spotřeba pro život spočívající v tvorbě vzorového vydání spotřebitelského časopisu. Věříme, že téma Život a práva v digitální éře je téma, které studentům není cizí. I když jde o generaci, které s technologiemi vyrostla, musí se vyrovnávat nejen s přínosy, ale i riziky online světa. Vědí, jak se mohou bránit? A jaká práva mají?

číst dále >

Studentská soutěž Spotřeba pro život 2023 zná své vítěze

Letošního ročníku soutěže Spotřeba pro život se zúčastnilo téměř 40 studentských týmů. Studenti se v letošních vzorových vydáních spotřebitelského časopisu věnovali influencerům – kdo vlastně jsou, čím se živí a jak mohou ovlivňovat chování zejména mladých lidí.

číst dále >

Zúčastněte se studentské soutěže Spotřeba pro život 2023

Studenti se opět utkají v tvorbě vzorového vydání spotřebitelského časopisu pro mládež. Letošním tématem jsou influenceři a jejich vliv na (nejen) nákupní chování. Soutěžící se musejí zamyslet předně nad tím, co vlastně influenceři „prodávají“, jakým způsobem ovlivňují nákupní zvyky svých podporovatelů či zda placenou spolupráci vhodně přiznávají.

číst dále >

Vítězné týmy navštívily Belgii

Vítězné kolektivy soutěže Spotřeba pro život se na přelomu září a října spolu se svými pedagogy vydali na zájezd do sídla Evropského parlamentu v Bruselu. Výlet byl odměnou pro vítěze letošního ročníku soutěže. Výpravy se zúčastnily ale i další vítězné týmy ze dvou minulých ročníků soutěže, ve kterých se vzhledem k pandemii nemohl zájezd pro vítěze uskutečnit.

číst dále >

Studentská soutěž Spotřeba pro život 2022 zná své vítěze

Hned několik desítek časopisů soutěžilo o prvenství v právě ukončeném třináctém ročníku studentské soutěže Spotřeba pro život. Studenti vytvářeli vzorové vydání spotřebitelského časopisu. Museli přitom seznámit své čtenáře s tím, jaká rizika na ně číhají při neodpovědném používání sociálních sítí.

číst dále >