Vyhlášení výsledků studentské soutěže Spotřeba pro život 2015

Rekordní počet 47 doručených časopisů přinesl právě skončený šestý ročník studentské soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu, jehož nosným tématem bylo zodpovědět, proč potřebujeme a jak využíváme finanční gramotnost.

Kromě rostoucí popularity tradiční soutěže byl letošní ročník výjimečný i vzácnou vyrovnaností. Porotu rovným dílem nejvíce zaujaly hned dva soutěžní kolektivy – studenti Střední školy obchodní a služeb SČMSD Polička (časopis Money, money, money aneb Minimum finanční gramotnosti) a studenti EDUCAnet z Prahy 4 – Chodova (časopis Dream Life), kteří obsadili dělené první místo. Z třetího místa se mohou těšit soutěžící z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži (časopis DEBITA VALE).

Všechny tři kolektivy obdrží spolu se svými pedagogy jako cenu zájezd do jednoho ze sídel Evropského parlamentu, věnovaný Olgou Sehnalovou. Dalších 5 vyhodnocených soutěžních kolektivů se může těšit na věcné ceny, každá škola obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

Soutěž, která je pořádána v rámci mezinárodní soutěže Spotřeba pro život, v České republice vyhlašuje obecně prospěšná společnost dTest s podporou Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA.

Seznam vyhodnocených soutěžních časopisů

1. – 2. místo
Spotřebitelský časopis Money, money, money aneb Minimum finanční gramotnosti ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.

a

Spotřebitelský časopis Dream Life z EDUCAnet – gymnázium, střední odborná škola a základní škola Praha, s.r.o., Praha 4 – Chodov

3. místo
Spotřebitelský časopis DEBITA VALE z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži

4. místo
Spotřebitelský časopis SpoFin z Gymnázia, Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace

5. místo
Spotřebitelský časopis PADÁK z Albrechtovy střední školy Český Těšín, p.o.

6. místo
Spotřebitelský časopis Peněžní pasti ze Střední školy služeb a podnikání, Ostrava – Poruba, p.o.

7. místo
Spotřebitelský časopis Financial Times ze Střední odborné školy podnikání a obchodu, spol. s r.o., Prostějov

8. místo
Spotřebitelský časopis Cash point teenage finances ze Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí

Cena koordinátora soutěže

9. místo
Spotřebitelský časopis Student & Finance z Českoslovanské akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2

10. místo
Spotřebitelský časopis IPENÍZE ze Středního odborného učiliště obchodního, Prostějov

Hodnocení soutěžních časopisů

Soutěžní časopisy jsou hodnoceny tříčlennou porotou následujícím způsobem:

  • nápad – 1 až 10 bodů;
  • odbornost – 1 až 10 bodů;
  • vzhled časopisu – 1 až 5 bodů;
  • celkový dojem – 1 až 10 bodů.

Hodnocení provádí každý porotce samostatně a nezávisle s tím, že v případě rovnosti bodů na prvním místě bude rozhodovat o vítězi porota samostatným hlasováním.